G-Hosting.cz — PHP a JSP webhosting, VPS

VISA Karty   MasterCard Karty   FIO Banka   

Probíhající akce k hostingu:

K jednomu hostingu je možné využít jednu akční nabídku.

Ověření domény . Počkejte prosím pár vteřin, ověřuji dostupnost...

O hostingu

O hostingu

Provozováním webhostingových služeb se zabýváme od roku 2005. Servery máme umístěny v několika serverovnách po celém světě (mimo Česka i v Maďarsku, Německu, USA a Jihoafrické republice). V Česku pak většinu v serverovně Casablanca INT v Praze. Služby se snažíme koncipovat tak, aby co nejvíc součástí bylo plně automatizovaných a klienti si je mohli spravovat sami kdykoliv a kdekoliv a hlavně okamžitě. Vedle tradičních PHP hostingů nabízíme i hostování na platformách ROR a JSP a v nabídce máme i specifické tarify zaměřené pouze na emailové služby nebo FTP. Nedílnou součástí je i nabídka virtuálních serverů a serverhousingu.

Snažíme se zároveň ušetřit práci i Vám, proto při převodu domény s hostingem k nám můžeme automaticky překopírovat data z FTP původního hostingu k nám. To stejně se týká emailů, všechny je můžeme překopírovat do schránek založených u nás, takže o žádnou poštu nepřijdete.

Administrace

Controlpanel

V hostingové administraci si můžete si vytvářet subdomény, databáze, FTP účty, emaily, crony (periodické spouštění skriptů), nastavovat statistiky, konfigurovat spamfiltr, nastavovat DNS zónu, nastavovat DNS servery, měnit držitele domén, stahovat faktury nebo upravovat svoje fakturační údaje. Snažíme se, abyste měli pod kontrolou co nejvíc věcí, takže můžete i sledovat log aktivit na svém FTP (kdo nahrával nebo mazal jaké soubory) a i výpis přijatých a odeslaných emailů.

Administraci si můžete sami otestovat: ControlPanel.cz
přihlašovací jméno: demo
přihlašovací heslo: demouser

PHP hosting

PHP

I v těch nejnižších tarifech Vám přinášíme vysoký výkon. Všechny naše tarify mají paměť v PHP (tzv. memory_limit) 128 MB. Safe_mode je vypnut a servery jsou dále nastaveny tak, aby nebyl žádný problém s instalací jakéhokoliv redakčního systému nebo jejich doplňků. Samozřejmostí jsou nejčastější rozšíření: cURL, EXIF, GD, GeoIP, IMAP, PDO, SimpleXML, Zip a další.

Apache

Pro rychlejší načítání server automaticky stránky gzipuje (šetří se tím přenesená data). A v Apache používáme rozšíření mod_expire. To přidává do HTTP hlavičky požadavku čas jeho expirace, díky čemuž se například obrázky nemusí opakovaně stahovat při každém načtení stránky - prohlížeč návštěvníka stránky si je uloží do paměti a vezme od tam. Na obrázky je nastavena expirace na 1 měsíc a na css, js, html a txt soubory 1 den.

MySQL

Pro rychlou práci s databází MySQL automaticky všem jednou měsíčně v noci provádíme kontrolu a optimalizaci databází MySQL včetně případné opravy poškozených tabulek.

Pokud nejste zrovna u svého počítače, můžete stránky nahrávat pomocí webového FTP klienta a emaily číst a posílat pomocí webového emailu. Samozřejmostí je phpMyAdmin pro správu databází.

U vyšších tarifů můžete v jednom balíčku hostovat víc domén. Už dávno neplatí, že jeden hosting = jedna doména. Navíc můžete mít u všech tarifů neomezený počet aliasů k hlavní doméně a neomezený počet vytvořených subdomén.

Statistiky

Awstats

Ke každému PHP hostingu si můžete v administraci aktivovat statistiky Awstats. Ty se generují přímo z logů webserveru, a jsou tedy úplně nejpřesnějším typem statistik, jaký můžete mít. Nikdy je už z principu nemůže překonat žádná webová služba.

Zároveň je možné si zapnout ukládání přístupových logů z webserveru přímo na svoje FTP. Z nich můžete například analyzovat pohyb návštěvníků po webu lépe než to dokážou externí služby. Taky je můžete používat pro odladění webu nebo zjištění slabých míst v zabezpečení.

Multihosting

Pro webová studia, grafiky, programátory a kohokoliv dalšího, kdo má více domén nebo spravuje domény svým klientům, je možnost využít multihostingu. V každém balíčku máte určitý prostor a určitý počet domén, které může obsahovat. Součástí je kompletní administrace, kde můžete vytvářet podúčty k jednotlivým doménám (aby si je Vaši klienti mohli spravovat sami), nastavovat DNS zónu, DNS servery, subdomény, aliasy a další.

Emaily

Email

Sami používáme emaily při naší práci denně, a tak moc dobře víme, jak je otravné neustálé mazání spamů. Proto se je snažíme odfiltrovat rovnou na 6 úrovních!

  1. Greylisting
  2. Náš vlastní seznam spamujících domén a IP adres
  3. Internetové černé listiny (blacklisty)
  4. Naše vlastní řešení monitorující počet odeslaných emailů z určité adresy za určitou dobu
  5. Antispam spamassassin
  6. Antivir Amavis

Bezpečnost

DNSSEC

Všechny nově registrované CZ a EU domény jsou automaticky zabezpečeny technologií DNSSEC. U těch ostatních je možné si DNSSEC zapnout v administraci.

Pro vyšší bezpečnost je u vybraných serverů možné nastavit si u jednotlivých FTP účtů omezení na konkrétní IP adresy nebo rozsahy, ze kterých je možné se na FTP přihlásit. I se znalostí hesla se Vám tam nikdo neoprávněný nedostane. Lze navíc používat šifrování TLS/SSL.

Do databáze MySQL je standardně umožněno se přihlašovat pouze lokálně. Opět si ale můžete v administraci nastavit IP adresy nebo rozsahy, ze kterých se půjde taky přihlásit.

Z bezpečnostních důvodů je možné všude nastavovat hesla minimálně 8znaková obsahující písmena i čísla.

Prakticky non-stop sledují naše vlastní kontrolní mechanismy, zdali nerozesílá například nějaký napadený web spam (systém nás o tom automaticky informuje, a my na základě toho podnikneme příslušné kroky). Riziko, že budou emaily z Vašich webů příjemci blokovány kvůli „špatným sousedům“, je tedy zcela minimalizováno.

Fakturace

Vše je řešeno zcela automatickou cestou. Všechny objednávky jsou zpracovávány do 5 minut od přijetí platby. Při vypršení hostingu nebo domény Vám měsíc předem přijde upozorňovací email s platebními údaji. Všechny emaily od nás jsou digitálně podepsané, abyste si byli jistí, že se nejedná o podvrh. Faktury posíláme na email nebo si je můžete kdykoliv zpětně stáhnout (a po určitou dobu i editovat) v administraci. Faktury jsou ve formátu PDF s digitálním podpisem, tím pádem jsou i v elektronické podobě platným dokladem. Šetříme životní prostředí. Objednávky je možné i hradit z přednabitého kreditu. Můžete si na svůj hostingový účet poslat libovolnou částku, ze které budete v budoucnu kdykoliv hradit služby.

Zálohování

U všech hostingů dochází k zálohování obsahu webů, databází a emailů vždy jednou denně v noci. Děláme přírůstkové zálohy, které uchováváme vždy 3 dny zpětně v případě stránek, 7 dní zpětně v případě emailů a až měsíc zpětně v případě databází. Jednou denně zálohujeme i všechny virtuální servery.

Slevové akce

Sledujte náš Facebook, kde najdete různé slevové akce pro naše fanoušky. Děláme slevy pro stávající i pro nové klienty!
Facebook http://www.facebook.com/GHosting.cz